تبلیغات
(¯`''•.* نسیم اندیشه *.•''´¯) - انتخاب و گروه بندی اشکال و تصاویر در Word

انتخاب و گروه بندی اشکال و تصاویر در Word

گاهی اوقات لازم است که در نرم افزار Word، چند شکل یا تصویر با هم در یک گروه قرار بگیرند تا تغییرات مورد نظر به صورت همزمان روی همه آن‌ها انجام شود که برای اینکار باید ابتدا آن‌ها را انتخاب نمود و سپس در یک گروه قرار داد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه انتخاب و گروه بندی اشکال و تصاویر در Word، آشنا شوید.


1- گروه بندی اشکال

اکثر کاربران برای انتخاب اشکال از کلید Ctrl استفاده می کنند. با نگه داشتن این کلید به راحتی می‌توان چندین شکل را به صورت همزمان انتخاب نمود. اما مشکل کار زمانی است که تعداد اشکال خیلی زیاد باشد. به همین جهت در حالت کلی راحت‌ترین روش برای انتخاب چندین شکل استفاده از ابزار Select Objects است. بدین صورت که در نرم افزار Word 2007 و 2010 از تب Home، قسمت Editing، بخش Select، گزینه Select Objects را انتخاب نمایید.
 
 سپس با کشیدن یک مستطیل دور اشکال مورد نظر، آن‌ها انتخاب می‌شوند.
 

در نرم افزار Word 2010 علاوه بر روش فوق می توانید از Selection Pane استفاده کنید که در بخش Select قرار دارد.
 

 
پس از انتخاب Selection Pane و باز شدن پنجره Selection، تمام اشکال موجود در این پنجره لیست می شوند و شما به راحتی می‌توانید با داشتن کلید Ctrl یک شکل را انتخاب کنید و یا از حالت انتخاب خارج نمایید.
پس از انتخاب اشکال مورد نظر، می توانید آن‌ها را گروه بندی کنید. بدین صورت که از تب Format،قسمت Arrange، گزینه Group را انتخاب نمایید. برای خارج کردن اشکال از حالت گروه، می توانید از گزینه Ungroup از مسیر فوق استفاده کنید.
 

2- گروه بندی تصاویر
برای گروه بندی چند تصویر و یا گروه بندی تصویر و شکل نمی توان از روش بالا استفاده کرد. برای این کار باید از ابزار Drawing Canvas استفاده کرد. از تب Insert، قسمت Illustration، در انتهای بخش Shapes، گزینه New Drawing Canvas را انتخاب نمایید. یک شکل در صفحه Word ایجاد می‌شود. اکنون شما می‌توانید با کپی تصاویر و اشکال در این شکل، همانند روش اشاره شده در قسمت قبل برای گروه بندی اشکال، عملیات گروه بندی چند تصویر و یا گروه بندی تصویر و شکل را انجام دهید.
 

منابع:
 
http://www.extendoffice.com/documents/word/987-word-select-multiple-shapes.html
http://office.microsoft.com/en-us/word-help/group-or-ungroup-shapes-pictures-or-other-objects-in-word-2007-HA010238479.aspx
http://technologytraining.psu.edu/node/398
 
http://tarfandha.blog.ir/post/76طبقه بندی: رایانه، تبادل تجربه همکاران،

تاریخ : سه شنبه 10 تیر 1393 | 01:00 ب.ظ | نویسنده : حسین | نظرات